Loading

История кметове

Кметове на с.Врабево от 1878 г. до 2011 г.

  1. 1878 г. (4 месеца): Цачо Цачевски

  2. 1878 – 1883 г.: Иван Василев (Караиван)

  3. 1883 – 1887 г.: Михо Марков Лавчийски

  4. 1887 – 1890 г.: Иван Добрев Иванджийски

  5. 1891 – 1892 г.: Михо Марков Лавчийски

  6. 1893 – 1894 г.: Васил Иванов Агумски

  7. 1894 – 1896 г.: Дочо Йонков

  8. 08.1896 – 11.1896 г.: Йонко Герасов

  9. 12.1896 – 1898 г.: Цвятко Калчев Тиревски

  10. 1898 – 05.1900 г.: Цачо Христов Стоев

  11. 05.1900 – 10.1901 г..: Дочо Йонков

  12. 10.1901 – 12.1901 г.: Васил Иванов Агумски

  13. 01.1902 – 12.1902 г.: Калчо Радев

  14. 12.1902 – 12.1906 г.: Спас Далеков

  15. 01.1907 – 07.1909 г.: Цвятко Калчев Тиревски

  16. 08.1909 – 12.1909 г.: Тричленка (Стефан Генков Рътковски – председател; Тома Минков Дулевски и Минко Станев Карахасански – членове)

  17. 01.1910 – 01.1910 г.: Цвятко Калчев Тиревски

  18. 02.1910 – 09.1910 г.: помощник-кмет Радой Колев Радоев

  19. 09.1910 – 10.1914 г.: Общински кмет Радой Колев Радоев

  20. 10.1914 – 03.1915 г.: Матю Христов Карамолов

  21. 03.1915 – 02.1920 г.: Минко Генков Рътковски

  22. 03.1920 – 11.1920 г.: Михо Велчев Куннеков

  23. 11.1920 – 05.1922 г.: Никола Христов Павков

  24. 05.1922 – 09.1923 г.: Добри Тотев Робски

  25. 10.1923 – 05.1924 г.: Радой Колев Райков

  26. 05.1924 – 10.1924 г.: Цвятко Калчев Тиревски

  27. 10.1924 – 07.1925 г.: Добри Тотев Робски

  28. 07.1925 – 10.1925 г.: Тома Минков Дулевски

  29. 10.1925 – 12.1925 г.: Тричленка (Дули Стойчев Карамолов – председател; Михо Велчев Кунеков и Васил Радоев Къндевски – членове)

  30. 12.1925 – 05.1926 г.: Никола Христов Павков

  31. 05.1926 – 12.1926 г.: Минко Кънчев Цанов

  32. 12.1926 – 05.1927 г.: Никола Христов Павков

  33. 06.1927 – 12.1928 г.: Тричленка с Председател Добри Тотев Робски

  34. 12.1928 – 1931 г.: Добри Тотев Робски

  35. 1931 – 1933 г.: Койно Маринов Койнаков

  36. 1934 г.: Тричленка (Никола Христов Павков – председател, Илия Петров Зъзров и Колю Генков Рътковски – членове)

  37. 1935 – 1936 г.: Главен кмет – Васил Иванов Нанов от Дебнево, помощник кмет за Врабево – Койно Маринов Койнаков

  38. 1937 – 1938 г.: Тодор Стоянов Тодоров

  39. 1939 – 1942 г.: Цано Вутов Мечкаров

  40. 10.1942 – 09.1944 г.: Стоян Ненов Дачев

  41. 09.1944 – 02.1946 г.: Васил Минков Босев

  42. 02.1946 – 05.1949 г.: Марин Йонков Вълков

  43. 05.1949 – 12.1952 г.: Стефан Станев Минков

  44. 12.1952 – 1958 г.: Петър Петров Магдалински

  45. 1958 – 02.1962 г.: Пенко Мичев Касалийски

  46. 03.1962 – 08.1964 г.: Марин Йонков Вълков

  47. 08.1964 – 09.1964 г.: Константин Иванов Карагьозов

  48. 10.1964 – 06.1971 г.: Петър Игнатов Тодоров

  49. 06.1971 – 05.1976 г.: Иван Пешаков Цанков

  50. 05.1976 – 10.1990 г.: Борис Киров Миленски

  51. 10.1990 – 10.1991 г.: Тричленка (Христо Иванов Касалийски – председател, Ганка Матева Михайлова и Найден Христов Найденов – членове)

  52. 10.1991 – 10.1995 г.: Иван Бочев Иванов

  53. 11.1995 – 11.1999 г.: Стефан Радионов Стратев

  54. 11.1999 – 11.2003 г.: Иван Бочев Иванов

  55. 11.2003 - : Радион Стефанов Стратев

Facebook